24 Eylül 2009 Perşembe

KARAKÖY LOKANTASI - KÖŞKEROĞLUBu güzel İstiklal caddesi turumuzun sonunda Modern'de açılan yeni sergiyi gezmek için tekrar Karaköye indik. Midemizin tam zamanında zilleri çalmasıyla da uzun zamandır gidemediğimiz Karaköy lokantasına uğramaya karar verdik.

Karaköy lokantası eski yerinden bir kaç dükkan ileriye taşınmış, yeni dekorasyonu bence yine çok güzel ama eminim herkes gibi bizim içinde dekorasyondan daha önemlisi lezzetli yemekleri.

Bizi bugüne kadar hiç hayalkırıklığına uğratmayan, her gittiğimizde çok memnun ayrıldığımız Karaköy Lokantasın'da bu sefer tercihimiz Mantı ve yeşil mercimekti.
Taze çıtır çıtır otlarla hazırlanmış salatamız ve cacık da masadaki yerleri alınca
söylenecek çok söz kalmadı.Bu güzel yemekten sonra Modern'e çok kısa bir ziyaret yaptık çünkü her yerde bayrakları ve afişleri asılan sergi henüz açılmamıştı.

Moral bozukluğumuzu gidermek ve yaktığımız enerjiyi geri almak için birşeyler yememiz gerekliydi ve tabiki bu enerji Köşkeroğlunda yenilen nefis fıstıklı baklavalarla geri geldi.Kadıköy vapuruna bindiğimizde İstanbul'un nimetlerinden ne kadar az faydalandığımız konusunda hem fikirdik.

Hiç yorum yok: