6 Mayıs 2010 Perşembe

CASABLANCA - MARAKEŞ / FAS

Casa Voyageur

Fas'da pazarlığa daha evvel Mısır'dan deneyimli arkadaşlarımın anlattığı gibi her şeyin fiyatını iki katı hatta üç katı abartarak başlıyorlar.Havaalanına iner inmez etrafımızı saran taksicilerin 300 dirhem diretmesine karşılık cok zorlanmadan 250 dirheme anlasıp Marakeş trenine bineceğimiz Casa Voyageur istasyonuna doğru yola çıktık.Yine trip advisor sayesinde edindiğimiz bilgiye gore makul fiyatlı birinci sınıf kopartman için biletimizi alıp (146 dirhem = yaklaşık 25 tl)06;50 trenine bindik. Daha kuru, daha sıcak ve daha çorak beklediğimiz Casablanca - Marrakesh arası pek düşündüğümüz gibi değildi , oldukça yeşil ve bizim beklediğimizden daha serindi.

Marakesh Tren İstasyonu

Marakeş'e gelmeden 1 saat evvel bizi tren istasyonundan alması için ayarladığımız otelden Jamal'i aradık ve tren istasyonunda şoförü ile buluştuk, bu hizmet bedeli de 4 kişi için 25 Euro ödedik.

Riad Der MasaRiad Der Masa aynı internette bahsedildiği gibi hatta daha güzeldi, biz odaları beklerken Jamal ve Aziz de bize kahvaltı ikram ettiler.

Hiç yorum yok: